Zmiana numerów kont!

Więcej informacji
Znakowanie

Znakowanie opakowań

Znakowanie opakowań

Znakowanie Znakowarki do Opakowań

Znakowanie produktów to bardzo istotny element łańcucha dostaw zarówno dla producenta jak i konsumentów. Na opakowaniu zawierającym żywność znajdować muszą się takie informację jak: nazwa żywności, wykaz składników, ilość żywności netto, data minimalnej trwałości lub termin przydatności, wartość odżywcza, nazwa lub firma i adres podmiotu, który wprowadza produkt do obrotu.

Etykietowanie

Pierwszym ze sposobów na oznakowanie opakowań tak dużą ilością danych jest aplikacja etykiety. W Polsce jednym z wymogów względem producentów jest oznakowanie produktów w języku polskim. Sposób aplikacji etykiety jest zależny od jej umiejscowienia oraz kształtu produktu. Głowice firmy Intrex umożliwiają aplikowanie etykiet bocznych/ po obwodzie/ przez krawędź czy nawet wielu etykiet jednocześnie. Dzięki możliwości manipulacji produktem na pasie transportowym jesteśmy w stanie zawsze nanieść ją precyzyjnie.

Drukowanie

Znakowanie może odbywać się również bezpośrednio na produkcje za pomocą technologii atramentowej. Drukarki ,,plujki" nanoszą krople atramentu na opakowanie tworząc dowolne znaki alfanumeryczne czy grafiki. Model Drukarki Domino CX 350 przeznaczony jest do nadruku danych na opakowaniach zbiorczych, bezpośrednio na kartonie.

Często wykorzystywanymi technologiami są również technologia laserowa, która zapewnia trwałe znakowanie na szybkich liniach produkcyjnych bez użycia materiałów eksploatacyjnych. Także technologia termotransferowa, która w odpowiedniej formie zgrzewa taśmę barwiącą na materiał produktów. Idealnie sprawdzi się w przypadku nadruku na folii lub dodruku danych na gotową etykietę.

Znakowanie / Druk atramentowy Drukarki przemysłowe małych znaków

Znakowanie / Druk termotransferowy Drukarki termotramsferowe Domino Seria V

Znakowanie / Znakowanie laserowe Znakowarki laserowe CO2 Domino