druk termotransferowy

Drukarki termotransferowe

Znakowanie folii oraz materiałów elastycznych – nadruk wysokiej rozdzielczości. Drukarka termotransferowa to urządzenia, które za pomocą taśmy barwiącej oraz głowicy znakującej zwanej w tym przypadku grzałką nanosi atrament na wybraną powierzchnię elastyczną. Tego typu druk na folii lub etykiecie to idealne i trwałe oznaczenie produktów. Nasza oferta to niezawodne Drukarki termotransferowe V-series firmy Domino.

wprowadzenie eksperta Zobacz co o druku termotransferowym mówi nasz ekspert Jacek

Drukarki termotransferowe

Poznaj nasze produkty

Group 444

Oszczędność czasu i materiałów

Drukarka termotransferowa znacznie obniża koszty produkcji, dzięki nawet 60% oszczędności taśmy. Natomiast zwarta i metalowa obudowa wyposażona w kasetę taśmy barwiącej skracają czas potrzebny na wymianę taśmy.

Group 446

Integracja z innymi urządzeniami

Kompaktowa budowa drukarek przemysłowych sprawia, że najczęściej spotykamy się z ich montażem na pionowych oraz poziomych maszynach pakujących oraz w systemach etykietujących – czyli tam gdzie wymagany jest dodruk tekstu na etykiecie jeszcze przed jej nałożeniem na produkt.

Drukarki termotransferowe

Wysoka rozdzielczość druku termotransferowego

Dzięki dobraniu odpowiedniej szerokości głowicy drukującej oraz gatunku taśmy barwiącej otrzymujemy trwały wysokiej jakości nadruk w postaci tekstu, zmiennych danych, grafik oraz kodów 1D i 2D.

Drukarki termotransferowe

Jak działają drukarki termotransferowe?

Drukarki termiczne i termotransferowe dość często są ze sobą utożsamiane. Należy jednak podkreślić, że jedyne podobieństwo między oboma urządzeniami pojawia się w ich nazwach. W praktyce, zasada działania obu typów drukarek jest zupełnie inna. 

Do realizacji swojej funkcji, drukarki termotransferowe wykorzystują dwa kluczowe elementy: głowicę drukującą, tzw. grzałkę, i specjalną taśmę termotransferową. W wyniku działania wysokiej temperatury, pokrycie taśmy ulega roztopieniu. Następnie, pod wpływem siły nacisku środek drukujący zostaje przeniesiony na powierzchnię materiału (stąd nazwa termotransferowa drukarka), na którym ma powstać wydruk. Mówimy tu zatem o wydruku kontaktowym, który w odróżnieniu od oznakowań nanoszonych przy pomocy drukarek Ink-Jet wymaga kontaktu urządzenia drukującego z powierzchnią opakowania. 

Drukarka termotransferowa do druku przemysłowego

Taka specyfika pracy urządzenia sprawia, że drukowanie termotransferowe doskonale sprawdza się w warunkach przemysłowych. Wysokiej klasy urządzenia realizują proces błyskawicznie, dzięki czemu nie spowalniają pracy linii produkcyjnej. Warto jednak podkreślić, że szybkość druku nie jest jedyną cechą, która predysponuje tego typu drukarki do eksploatowania ich w warunkach produkcji przemysłowej. Na uwagę zasługuje także trwałość nanoszonych oznaczeń. Wszędzie tam, gdzie proces produkcji, magazynowania lub użytkowania określonego produktu przebiega w trudnych warunkach, mogących naruszyć wydruk wykonany przy zastosowaniu innych metod, druk termotransferowy gwarantuje bezkonkurencyjną trwałość. Nie można nie wspomnieć także o jakości. Drukarki termotransferowe charakteryzują się wysoką rozdzielczością, co sprawia, że z ich pomocą można odwzorować niemal każdy projekt graficzny. Poza nanoszeniem terminu przydatności, numeru serii i innych prostych ciągów alfanumerycznych, technologia druku termotransferowego dobrze nadaje się też do wykonywania kodów 1D i 2D, znaków firmowych lub towarowych itp.

Drukarki termotransferowe mogą współpracować z elastycznymi powierzchniami. Co za tym idzie, z ich pomocą można nanieść niezbędne informacje na opakowanie foliowe, jeszcze przed zapakowaniem produktu. To jeszcze nie wszystko, bo tego typu urządzenie bardzo dobrze sprawdzi się też jako drukarka etykiet

W jakich branżach sprawdzi się drukarka termotransferowa?

Specyfika pracy drukarek termotransferowych sprawia, że można je łatwo zintegrować z poziomymi i/lub pionowymi maszynami pakującymi. Mało tego, jeżeli zachodzi konieczność dodania tekstu na etykiecie (np. danych zmiennych, charakterystycznych wyłącznie dla jednej partii określonego produktu) jeszcze przed jej naniesieniem na opakowanie, istnieje możliwość łatwej integracji takiej drukarki właściwie z dowolną maszyną etykietującą. Jako drukarka termotransferowa do etykiet, urządzenie znacząco zwiększa funkcjonalność etykieciarek. 

Mając na uwadze powyższe, można łatwo dojść do wniosku, że drukarki termotransferowe wykazują dużą przydatność w zakładach produkcyjnych, w których zachodzi konieczność pakowania produktów w folię opakowaniową i/lub zaopatrywania w ich w dedykowane etykiety, a wykonane nadruki muszą cechować się dużą trwałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Przemysł spożywczy, farmaceutyczny, kosmetyczny, chemiczny, branża logistyczna i magazynowa – to tylko kilka pozycji z długiej listy przykładów. 

Dlaczego warto zamówić u nas drukarkę termotransferową?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że awaria drukarki może sparaliżować pracę linii produkcyjnej i doprowadzić do wystąpienia znacznych opóźnień. Mając to na uwadze, do naszej oferty wprowadziliśmy znane z niezawodności drukarki z linii V-series, sygnowane przez Domino – jednego z najbardziej uznanych producentów urządzeń drukujących dla przemysłu. Oferujemy modele cechujące się wysoką rozdzielczością, dużym polem zadruku i zapewniają niezmiennie wysoką jakość znakowania opakowań i produktów przez cały okres eksploatacji. 

Jesteś zainteresowany tą kategorią?

Nasz specjalista chętnie udzieli odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące tej kategorii urządzeń.

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!