systemy wizyjne 2

System kontroli wizyjnej

Zaawansowane systemy wizyjne oraz czytniki kodów pozwalają na natychmiastowe ulepszenie procesów produkcyjnych. Ich zastosowanie pozwala zwiększyć wydajność, wyeliminować wady oraz zmniejszyć koszty produkcji.

System kontroli wizyjnej

Czym są systemy wizyjne

System kontroli wizyjnej składa się z kamer i skanerów, które w połączeniu z dedykowanym oprogramowaniem weryfikują zgodność produktu z tym wzorcowym. Systemy wizyjne w przemyśle niwelują ryzyko dopuszczenia do obiegu wadliwych produktów lub nawet całych partii, które w jakimś obszarze nie spełniają naszych oczekiwań. Dzięki wykorzystaniu systemów wizyjnych dbamy o wizerunek naszej marki.

maszyny na specjalne zamowienie

Etapy Kontroli

Inspekcja wizyjna jest etapowa. Pierwszym z nich jest pozyskiwanie obrazu. Następnie weryfikowane jest położenie produktu. Na etapie kontroli system bada sprawdzane parametry, np: kompletność produktu, wymiary, zgodność oznaczeń na produkcie (weryfikacja nadruków), naniesienie etykiety, zgodność koloru, poprawność zamknięcia opakowań (kontrola kapsli, nakrętek, wieczek) i wiele innych. Na podstawie oceny obiektu oraz porównania ze wzorcem, przemysłowe systemy wizyjne podejmują decyzje czy produkt trafi na dalszy etap produkcji, czy też trafi do strefy odrzutu.

systemy wizyjne

Jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Urządzenie zawsze dopasowywane jest do potrzeb klienta oraz rodzaju produktu. W zależności od kształtu czy weryfikowanego elementu mamy do dyspozycji systemy wizyjne 3d bądź 2d. Jeżeli weryfikacja odbywać się będzie na linii produkcyjnej zintegrowany zostanie czytnik stacjonarny. Popularnym również rozwiązaniem są ręczne czytniki kodów. Systemy wizyjne w automatyce dają ogromne możliwości i mogą znacznie podwyższyć efektywność naszego zakładu produkcyjnego. Nasi specjaliści zadbają o to, żeby znaleźć idealne rozwiązanie dla twojej firmy.

Jesteś zainteresowany tą kategorią?

Nasz specjalista chętnie udzieli odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące tej kategorii urządzeń.

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!