drukarki atramentowe 1

Znakowarki

Zdajemy sobie sprawę jak istotne jest zachowanie ciągłości pracy linii produkcyjnej, a co za tym idzie niezawodność maszyn. Nasza szeroka oferta, która zawiera znakowarki przemysłowe pozwala nam zawsze dobrać produkt odpowiedni do potrzeb klienta. Tam gdzie znakowanie musi być odporne na działania mechaniczne oraz tam gdzie spotykamy się z trudnymi warunkami produkcyjnymi wykorzystujemy znakowanie trwałe: znakowarki mikroudarowe oraz znakowarki laserowe.

Druk atramentowy jako najpopularniejsza forma znakowania? Zobacz co o "plujkach" mówi nasz ekspert Bartek

Znakowarki

Poznaj nasze produkty

swiatlowodowe

Precyzja znakowania

Nasze znakowarki charakteryzuje precyzja. Zarówno wykonania samej maszyny jak i nadruku. Jest on powtarzalny, powstaje zawsze w odpowiednim miejscu z tą samą dbałością o detale. Tylko w taki sposób możemy mieć pewność, że produkt utrzyma wymagany standard jakości.

zaplecze techniczne

Dopasowanie

Każda znakowarka jest dobrana w taki sposób, żeby jak najlepiej radzić sobie w zastanych warunkach produkcyjnych. Jest to bardzo ważne zwłaszcza tam gdzie mamy do czynienia z wysoką wilgotnością czy temperaturą. Dla linii produkcyjnej o wysokiej prędkości idealnym rozwiązaniem będzie znakowarka laserowa. Znakowanie dużych metalowych elementów to zadanie dla pracownika wyposażonego w znakowarkę mikropunktową.

shield

Jakość materiałów

znakowarki Intrex są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Każda nasza znakowarka została wyprodukowana w takich sposób żeby przetrwać tysiące godzin pracy produkcyjnej.

Group 444

Znakowanie jest ważne

Znakowanie jest istotne z powodu identyfikacji produktów. Dzięki temu możemy prześledzić drogę od samego początku produkcji aż do rąk klienta, kiedy również istotnym będzie możliwość odczytania daty ważności czy unikatowego numeru, będącego gwarancją oryginalności.

Znakowarki

Kategorie produktów

Znakowarki

Do czego służy znakowarka?

Znakowanie produktów może służyć celom identyfikacyjnym i/lub marketingowym, jednak należy pamiętać, że znaczna część informacji zamieszczanych na opakowaniach lub samych produktach trafia tam ze względu na wymogi prawne, określone w konkretnych ustawach i rozporządzeniach. Bez względu na cel wykonywania oznaczeń, producentom z pomocą przychodzą znakowarki.

Pod tym pojęciem kryją się urządzenia przemysłowe, których funkcjonalność pozwala na nanoszenie usuwalnych lub trwałych oznaczeń produktowych na opakowania lub bezpośrednio na produkty. Należy tu wskazać m.in. na kody kreskowe i QR, znaki handlowe, numery serii i/lub partii, datę przydatności do spożycia/użycia, a to zaledwie początek długiej listy przykładów informacji, które można nanieść za pomocą znakowarki.   

W jakich branżach sprawdzą się znakowarki?

Trzeba wspomnieć, że pojęcie „znakowarka” ma charakter ogólny i odnosi się do szerokiej grupy urządzeń znakujących. Do wykorzystywanych najczęściej należą drukarki przemysłowe małych znaków typu Ink-Jet. Takie maszyny wykazują największą przydatność w zakresie nanoszenia nieskomplikowanych znaków alfanumerycznych, np. terminów przydatności i numerów serii. To przekłada się na niezwykle szeroki obszar zastosowania. Z drukarek małych znaków korzystają przedsiębiorstwa działające m.in. w branży spożywczej, kosmetycznej, chemicznej, farmaceutycznej i w wielu innych gałęziach produkcji. Gdy zachodzi konieczność wykonania bardziej skomplikowanych znaków, zastosowanie znajdują drukarki kartridżowe, które działają na zbliżonej zasadzie co wymienione wcześniej urządzenia, ale oferują znacznie wyższą rozdzielczość.

Wszędzie tam, gdzie znakowanie ma na celu naniesienie trwałych oznaczeń, wykazujących odporność na działanie czasu i czynników zewnętrznych, najbardziej przydatne okazują się znakowarki laserowe i mikroudarowe. Znakowarki laserowe działają na zasadzie ablacji, grawerowania, odbarwiania, spieniania lub wyżarzania. To sprawia, że tego typu urządzenia mogą znakować niemal dowolne powierzchnie, od papieru, przez szkło, tworzywa sztuczne, tekstylia, skórę i kamień, aż po drewno i metal. Ta właściwość ma bezpośrednie przełożenie na niezwykle szeroki obszar zastosowania. Z ich funkcjonalności mogą skorzystać przedstawiciele właściwie dowolnej gałęzi przemysłu, m.in. branży spożywczej, chemicznej, kosmetycznej, farmaceutycznej, elektronicznej, wnętrzarskiej i wielu innych.

Znakowarki mikroudarowe działają na innej zasadzie. W tym przypadku, oznaczenia powstają pod wpływem uderzeń diamentowej lub węglikowej igły w powierzchnię materiałów. W ten sposób powstają niewielkie zagłębienia, które razem tworzą żądane znaki. Takie oznaczenie jest całkowicie niewrażliwe na działanie czynników zewnętrznych i nie znika wraz z upływającym czasem, więc znakowarki mikroudarowe znajdują zastosowanie w branżach, których produkty są eksploatowane przez długi czas i w trudnych warunkach: automotive, lotniczej, energetycznej itp.   

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę znakowarek?

W ofercie Intrex znajdują się znakowarki najwyższej jakości, które zapewniają długą, bezproblemową eksploatację. Nasze produkty cechuje nie tylko solidność, ale także intuicyjna obsługa. Do każdej znakowarki oferujemy oprogramowanie, które integruje urządzenie z istniejącym systemem informatycznym. Możemy też stworzyć indywidualne rozwiązania, całkowicie dostosowane do potrzeb klienta. Urządzenia znakujące sprzedajemy w konfiguracjach stacjonarnych i mobilnych, a trzeba podkreślić, że możemy też zaprojektować  i wykonać indywidualne stanowisko znakujące.

Jesteś zainteresowany tą kategorią?

Nasz specjalista chętnie udzieli odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące tej kategorii urządzeń.

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!