Etykieciarka przemysłowa

Etykiety są kluczowymi nośnikami informacji na opakowaniu. Z zawartej na nich treści korzystają nie tylko finalni odbiorcy, ale także dystrybutorzy i sprzedawcy. Jako podstawowe źródło danych produktowych, odgrywają nieocenioną rolę w procesach magazynowych i logistycznych. Muszą być przejrzyste i czytelne nie tylko dla ludzkiego oka, ale także dla urządzeń skanujących. Mając to na uwadze, należy uznać, że precyzyjne i dokładne rozmieszczenie etykiet ma ogromne znaczenie. Etykieciarka przemysłowa pozwala na szybkie nanoszenie samoprzylepnych nośników na każdy typ opakowania i znaczące zwiększenie wydajności produkcji.

Etykieciarka przemysłowa

Czym jest etykieciarka przemysłowa?

Etykieciarki przemysłowe to urządzenia do etykietowania, których zadaniem jest oznakowanie opakowań lub produktów poprzez szybkie i precyzyjne nanoszenie etykiet na wybrany fragment ich powierzchni. Zależnie od wariantu, takie maszyny mogą pracować na linii produkcyjnej, bez negatywnego wpływu na tempo procesu. Żeby mogły podołać trudom pracy w trudnych warunkach przemysłowych, etykieciarki do etykiet samoprzylepnych są wyposażone w najwyższej klasy komponenty, które charakteryzują się niezawodnością i dzięki temu gwarantują bezawaryjną, nieprzerwaną pracę.

Najbardziej zaawansowane etykieciarki automatyczne pracują w wymagają niewielkiej ingerencji użytkownika. Rola operatora sprowadza się do wprowadzenia parametrów pracy urządzenia, kontrolowania jego stanu, monitorowania komunikatów o ewentualnych błędach oraz wymianie rolki, kiedy ta się skończy. Umożliwia to zaawansowany, ale wciąż przejrzysty i intuicyjny panel sterujący. Zależnie od wariantu urządzenia, aplikator nakłada etykiety wykorzystując siłę docisku (generowaną przez specjalne pasy lub rolki), podciśnienie lub kombinację kilku systemów. Co istotne, poza możliwością etykietowania powierzchni płaskich, etykieciarka przemysłowa może nakładać etykiety także na opakowania wypukłe lub cylindryczne (okrągłe).

O ile etykieciarki są przystosowane do aplikowania gotowych etykiet, to warto podkreślić, że w przemyśle często wykorzystywane są także urządzenia, które realizują zarówno proces druku, jak i etykietowania. Mówimy tu o automatach drukująco-etykietujących. Trzeba jednak wspomnieć, że także maszyny etykietujące zapewniają możliwość integracji z drukarkami wykorzystującymi technologię druku atramentowego, laserowego lub termotransferowego, więc mogą być wykorzystane do nakładania zmiennych etykiet.

Gdzie sprawdzi się etykieciarka przemysłowa?

Etykieciarki znajdują zastosowanie w każdej firmie działającej w branży produkcyjnej, w której liczy się przede wszystkim wysoka precyzja i wydajność pracy. Tego typu urządzenia mogą etykietować zarówno opakowania pojedyncze i zbiorcze, jak i same produkty, więc świetnie sprawdzają się w branży spożywczej. Należy jednak podkreślić, że ich zastosowanie wykracza poza ten sektor, bo z etykieciarek korzystają także zakłady produkcji chemicznej (działające w obszarach kosmetycznym i przemysłowym), firmy farmaceutyczne i wiele innych podmiotów.

Etykieciarki automatyczne najlepiej sprawdzają się w zakładach produkcji seryjnej, gdzie liczy się przede wszystkim wydajność. Tego typu urządzenia można wdrożyć nawet na wysokowydajnych liniach, na których przestoje związane z koniecznością wymiany etykiet muszą być ograniczone do absolutnego minimum. Taką możliwość zapewnia etykieciarka liniowa, która wykorzystuje system podwójnych głowic etykietujących. Z kolei w zakładach zajmujących się produkcją średnioseryjną i jednostkową, w których precyzja i dokładność wciąż pozostają głównymi priorytetami, ale najwyższa wydajność schodzi na nieco dalszy plan, bardzo dobrze sprawdza się etykieciarka półautomatyczna.

Dlaczego warto zainwestować w etykieciarki przemysłowe?

Zakup wysokiej klasy etykieciarki przemysłowej należy rozpatrywać nie w kategoriach wydatku, a inwestycji, która przekłada się na wymierne korzyści. Wymieniając najistotniejsze, należy wskazać przede wszystkim na:

  • wzrost wydajności: tempo pracy etykieciarki przemysłowej można dostosować do tempa linii produkcyjnej, co sprawia, że proces nanoszenia etykiet nie wymaga zaangażowania dodatkowych zasobów czasowych;
  • wzrost precyzji: prawidłowo skonfigurowana etykieciarka nakłada etykiety dokładnie tam, gdzie powinny trafić. Jest to możliwe dzięki opcji zmiany orientacji opakowania i zastosowania zaawansowanych systemów stabilizujących. To bezpośrednio przekłada się na poprawę standardów jakościowych;
  • możliwość lepszego gospodarowania zasobami ludzkimi: dzięki automatyzacji procesu, etykietowanie nie wymaga nieustannego nadzoru operatora. Dzięki temu zakład może oddelegować pracowników do realizacji innych zadań.

Etykieciarka przemysłowa Intrex – wybierz nasze rozwiązania

Marka Intrex to 30 lat doświadczenia w produkcji maszyn do znakowania i etykietowania. Jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe rozwiązania dla firm różnej wielkości, dostosowując parametry i cechy naszych produktów do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Oferowane przez nas maszyny cechują się najwyższą jakością, dzięki czemu przez wiele lat zapewniają bezproblemową eksploatację. Każde zamówienie obsługujemy kompleksowo, od montażu urządzeń we wskazanym zakładzie, poprzez realizację usług gwarancyjnych, aż po serwis pogwarancyjny. Zapraszamy do współpracy.

Jesteś zainteresowany tą kategorią?

Nasz specjalista chętnie udzieli odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące tej kategorii urządzeń.

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!