Zastosowanie

Etykieciarki do słoików

Etykieciarka do słoików umożliwia szybkie i sprawne etykietowanie słoików i innych opakowań cylindrycznych. Urządzenia tego typu cechują się wysoką wydajnością i ponadprzeciętną precyzją, nieosiągalną w warunkach pracy manualnej. Pozornie może wydawać się, że takie etykieciarki znajdują zastosowanie wyłącznie w przemyśle spożywczym. Należy jednak podkreślić, że maszyna etykietująca na słoiki doskonale sprawdza się także w innych branżach.

Czytaj więcej

W jakiej branży sprawdzą się etykieciarki do słoików?

Etykieciarki do słoików cechują się specyficzną konstrukcją, dzięki której mogą podawać, orientować i etykietować wszystkie opakowania cylindryczne. Niektóre modele są przystosowane do naklejania etykiet także na duże opakowania stożkowe. To czyni je niezwykle uniwersalnymi rozwiązaniami, dostosowanymi do wymogów zakładów działających w najróżniejszych branżach.

Etykieciarka słoików doskonale sprawdza się w przemyśle spożywczym, gdzie etykieta na słoik musi zawierać wszelkie informacje na temat zawartości opakowania. W tej samej branży takie urządzenie może mieć zastosowanie także jako etykieciarka do butelek . Etykietowanie opakowań cylindrycznych jest też charakterystyczne dla branży farmaceutycznej, gdzie etykiety aplikowane są na opakowania leków, suplementów diety i innych farmaceutyków. Automatyczna etykieciarka do słoików jest też niezastąpiona w branży chemicznej i kosmetycznej, gdzie słoiki, słoiczki i inne formy cylindryczne (dotyczy to także butelek i puszek) są najczęściej spotykanymi opakowaniami.

Jakie są korzyści z automatycznych etykieciarek do słoików?

Etykietowanie produktów z zastosowaniem działających automatycznie maszyn stwarza szereg nieocenionych korzyści. Po pierwsze, automatyzacja procesu etykietowania przyczynia się do znacznego wzrostu wydajności produkcji. Maszyna do etykietowania słoików działa przez cały czas, dokąd do jej układów podawane jest zasilanie. Po drugie, zastosowanie maszyny etykietującej przekłada się na niebywałą precyzję, spełniającą najwyższe standardy jakościowe. Parametry takie jak wysokość etykiety są zachowywane przez cały czas trwania procesu. Po trzecie, automatyzacja etykietowania sprawia, że personel, który do tej pory był odpowiedzialny za obsługę procesu i sprawowanie nad nim nadzoru, może być oddelegowany do realizacji innych zadań. Istnieją urządzenia ( etykieciarka liniowa typu Non-Stop Labelling System), które nie wymagają nawet zmiany rolki po wyczerpaniu zapasu etykiet.

Etykieciarki do słoików Intrex – wybierz nasze rozwiązania

Nasz dział projektowy przygotował maszyny bazujące na różnych modułach odpowiedzialnych za nakładanie etykiet, które są dostosowane do potrzeb szerokiego grona odbiorców. W naszej ofercie znajdują się zarówno etykieciarki znajdujące zastosowanie na liniach produkcyjnych o średniej wydajności, jak i w wysokowydajnych zakładach. Podstawowy wariant wykorzystuje precyzyjny moduł z trzema rolami. Jeżeli priorytetem jest wyższa wydajność, wówczas stosujemy specjalny pas dociskowy, który nie wymaga zatrzymywania linii. W najbardziej wymagających zastosowaniach sprawdzi się model z modułem dociskowym zaopatrzonym w gwiazdę obrotową. Nasi eksperci opracowali też system z podciśnieniową płytką dyspensera, która umożliwia precyzyjne aplikowanie etykiet na powierzchniach stożkowych.

Produkty

system etykietujacy 2402

System etykietujący INTREX SET 2402 PLUS

intrex set 2001 plus etykietowanie po obwodzie

System etykietujący INTREX SET 2001 PLUS

INTREX SET 1001 6

System etykietujący INTREX SET 1001

INTREX SET 1001 2

System etykietujący INTREX SET 1101

INTREX SET 1101 PLUS

System etykietujący INTREX SET 1101 PLUS

 INTREX SET 2161 PLUS

System etykietujący INTREX SET 2161 PLUS

INTREX SET 2091 PLUS 2

System etykietujący INTREX SET 2091 PLUS

5132 render (4)

Głowica etykietująca INTREX 100+ FLEX

100+

Głowica etykietująca INTREX 100+

Projekt bez nazwy (3)

Głowica etykietująca INTREX 200+

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!