Zastosowanie

Drukarki do jaj

Dla bezpieczeństwa konsumentów, przepisy na całym świecie wymagają, aby każde jajko miało kod, dzięki któremu można je dokładnie śledzić i wyświetlać odpowiednie informacje o nim. Aby zapewnić precyzyjne i dokładne kodowanie skorupek jaj, drukarki atramentowe Domino Ax płynnie integrują się z systemami klasyfikacji, np. MOBA.

Natomiast atramenty Domino do kodowania skorupek jaj są produkowane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpośredniego kontaktu z żywnością, zapewniając jednocześnie doskonałą wyrazistość druku, kontrast i przyczepność.

jajka oznakowane na czerwono

Dzięki atramentom zaprojektowanym specjalnie do bezpośredniego kontaktu z żywnością i drukarkom, które można zintegrować z różnymi urządzeniami do sortowania jaj, jak MOBA, ciągły druk atramentowy (CIJ) jest powszechnie stosowany do kodowania skorupek jaj.

Drukarki do kodowania skorupek jaj

Drukarki Domino CIJ z serii Ax zapewniają rozwiązania do kodowania skorupek jaj dla małych ferm, aż po pełną integrację z wieloma liniami sortowania jaj MOBA. Obsługują powszechnie stosowany Egg Print Protocol, aby sprostać wymaganiom kodowania w produkcji przemysłowej.

Drukarki z Domino Ax pracują w niemal każdym środowisku, dzięki obudowie o stopniu ochrony IP55 z uszczelnioną obudową elektroniki IP66 i opcjonalną obudową ze stali nierdzewnej 316, zapewniającą maksymalną ochronę podczas mycia.

Utrzymanie drukarki Domino Ax nie wymaga wysiłku: coroczna wymiana modułu ITM zajmuje mniej niż dziesięć minut i eliminuje potrzebę tradycyjnego serwisowania.

Tusze do kontaktu ze skorupkami jaj

Farby Domino do znakowania skorupek jaj są wytwarzane zgodnie z Dobrą Praktyką Produkcyjną (GMP) i wytycznymi dotyczącymi bezpośredniego kontaktu z żywnością, aby spełnić przepisy dotyczące żywności.

jajka w opakowaniu

Wszystkie trzy opcje kolorystyczne tuszu – czerwony, niebieski i zielony – charakteryzują się doskonałym kontrastem zapewniającym dobrą widoczność na białych lub brązowych jajkach. Są one zgodne z przepisami UE i zasadami koszerności.

Czerwone, niebieskie i zielone kolory mają uniwersalne zastosowanie:

  • Nadruki mają doskonały kontrast zarówno na brązowych, jak i białych jajach,
  • Wydrukowane kody są odporne na chłodzenie,
  • Kody pozostają wyraźne i ostre nawet po kontakcie z białkiem jaja i wodą (w zależności od rodzaju tuszu).

Korzyści z wybrania Domino Ax

Drukarki CIJ Domino serii Ax oferują lepszą wydajność druku i niskie zużycie materiałów eksploatacyjnych. Ustawiane jedna na drugiej szafy o stopniu ochrony IP55 minimalizują powierzchnię instalacji i są odporne na codzienne mycie.

Sprawdzona wydajność w kodowaniu jaj

Wieloletnie doświadczenie Domino w sektorze kodowania jaj oznacza, że drukarka Domino Ax zapewnia wydajność druku, atramenty i jakość kodu, aby z powodzeniem kodować jaja i spełniać wymagania rynku na całym świecie.

Galeria

Produkty

Domino Ax550i

Drukarka przemysłowa Domino Ax550i

Domino Ax350i

Drukarka przemysłowa Domino Ax350i

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!