Zastosowanie

Drukarki etykiet

Drukarka etykiet jest urządzeniem, które znacząco zwiększa możliwości maszyny do etykietowania. O ile podstawowa funkcjonalność etykieciarek pozwala im na nanoszenie gotowych etykiet, to dzięki integracji z urządzeniem drukującym taka maszyna może na bieżąco dodrukowywać niezbędne informacje, jeszcze zanim produkt zostanie oznakowany stosowną etykietą.

Czytaj więcej

Drukarka etykiet dla rozwiązań przemysłowych

W każdym zakładzie produkcyjnym etykietowanie jest niezwykle istotnym procesem. Obowiązujące przepisy obligują producentów do umieszczania na ich wyrobach szeregu informacji, dzięki którym konsumenci mogą podejmować świadome decyzje zakupowe. Część danych, o których mowa, umieszcza się bezpośrednio na opakowaniu, a w niektórych przypadkach także w ulotce dołączanej do produktu. Niektóre trzeba jednak zawrzeć na etykiecie, którą nanosi specjalna maszyna do etykiet, nazywana etykieciarką. Rzecz w tym, że podstawowa funkcjonalność tych urządzeń pozwala im na obsługę wyłącznie gotowych, czyli już zadrukowanych elementów znakujących. Jeżeli jednak taka etykieciarka zostanie zintegrowana z drukarką, jej możliwości ulegną znacznemu zwiększeniu.

Drukarka do etykiet z przeznaczeniem do zastosowań przemysłowych powinna charakteryzować się niezawodnością i wysoką jakością nanoszonych znaków, a przy tym musi zapewniać odpowiednią szybkość druku. Awaria dowolnego elementu linii produkcyjnej, także drukarki etykiet, skutkuje wystąpieniem przestojów, a na to nie może pozwolić sobie żadne przedsiębiorstwo. Poza prostymi informacjami alfanumerycznymi, w wielu przypadkach zachodzi konieczność znakowania produktów bardziej złożonymi symbolami graficznymi, a drukarka do drukowania etykiet musi nadążyć za pracą linii produkcyjnej i zsynchronizowanej z nią etykieciarki. Mając na uwadze te czynniki, należy stwierdzić, że urządzeniem idealnym do zastosowania w tym obszarze jest drukarka termotransferowa.

Tego typu drukarka nanosi dane na powierzchnię etykiety poprzez uwolnienie pigmentu z taśmy w warunkach wysokiej temperatury i dociśnięcie go do powierzchni materiału. To sprawia, że takie urządzenie bardzo dobrze nadaje się do drukowania kodów kreskowych oraz innych znaków graficznych i alfanumerycznych. Technologia druku termotransferowego zapewnia odpowiednią szybkość procesu i trwałość wydruku.

Drukarka etykiet – w jakich branżach się sprawdzi?

Zastosowanie drukarki do etykiet jest właściwie nieograniczone. Korzystają z nich przedsiębiorstwa działające w branży spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej, chemicznej i wszyscy inni producenci, na których wyrobach musi znaleźć się etykieta. Właściwości drukarek etykiet okazują się też niezwykle przydatne w obszarze logistyki i magazynowania.

Dlaczego warto zamówić u nas drukarkę etykiet?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że drukarka pracująca w trudnych warunkach przemysłowych musi cechować się dużą niezawodnością. Mając to na uwadze, do naszej oferty wprowadziliśmy urządzenia sygnowane marką Domino, jednego z najbardziej uznanych producentów w obszarze urządzeń drukujących dla przemysłu. Oferujemy możliwość zintegrowania sprzedawanych drukarek z systemami pakowania i etykietowania, tworząc w ten sposób kompletne rozwiązania, idealnie dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Produkty

new

Domino Vx150i 32mm

new

Domino Vx150i 53mm

Projekt bez nazwy

Automat drukująco-etykietujący Domino M230i – T

Projekt bez nazwy

Automat drukująco-etykietujący Domino M230i – TB

Projekt bez nazwy (2)

Automat drukująco-etykietujący Domino M230i S & SP

Domino M230i P150 ALU/SS 5

Automat paletowy Domino M230i P150 ALU/SS

AnyConv.com  drukarka przemyslowa wysokiej rozdzielczosc domino

Drukarka atramentowa wysokiej rozdzielczości Domino Cx350i

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!