drukarki atramentowe

Drukarki przemysłowe

Przemysłowy druk atramentowy to jedna z najbardziej popularnych form znakowania produktów. Sprawdza się niemalże na każdej powierzchni, w każdej branży. W zależności od urządzenia drukarka przemysłowa może nanosić proste dane – znaki alfanumeryczne lub duże zadrukowane etykiety składające się z logo i kodów kreskowych. Drukarki przemysłowe nadają się zarówno do opakowań jednostkowych, jak i kartonów zbiorczych. Drukarka Ink-Jet, potocznie znana jest jako drukarka przemysłowa plujka z uwagi na fakt, że wyrzuca krople atramentu, drukując małe znaki.. Dla skomplikowanych nadruków stosujemy drukarki wysokiej rozdzielczości. Nasza oferta to urządzenia światowego lidera w branży znakowania, firmy Domino Printing.

Zobacz co o znakowaniu przemysłowym mówi nasz ekspert Bartek

Drukarki przemysłowe

Poznaj nasze produkty

znakowanie mikropunktowe

Drukarki ink-jet

Domino Ax-series to nieskomplikowane w obsłudze urządzenia, sprawdzające się w każdych warunkach przemysłowych. Trzy modele zostały opracowane tak, aby spełnić oczekiwania każdej linii klienta. Drukarka plujka to idealne rozwiązanie do nadruku daty ważności, numeru partii lub innych znaków alfanumerycznych.

Group 434

Drukarki kartridżowe wysokiej rozdzielczości

Domino Gx-series to rodzaj drukarek przemysłowych charakteryzujących się wysoką jakością nadruku przy wysokich prędkościach linii produkcyjnych. Doskonałą przyczepność oraz odporność na działanie światła uzyskujemy dzięki szybkoschnącym atramentom. Drukarka kartridżowa daje możliwość nadruku zarówno prostych oznaczeń jak i kodów 2D oraz DataMatrix.

nakladanie wielu etykiet na jeden produkt

Drukarki do kartonów

Domino Cx-series to wysokiej rozdzielczości oznakowania opakowań zbiorczych. Alternatywa dla nanoszenia etykiet bezpośrednio na opakowanie. Drukarka atramentowa wysokiej rozdzielczości zapewnia powtarzalne zadruki o wysokiej jakości oraz kontraście. Drukarka doskonale radzi sobie zarówno z nanoszeniem prostych znaków numerycznych, jak i kodów kreskowych oraz grafik.

Drukarki przemysłowe

Najwyższa jakość nadruku przy niskim zużyciu atramentu

 • Nowa głowica drukująca została dopracowana w taki sposób, aby zapewniać niskie zużycie atramentu przy jednoczesnym oznakowaniu najwyższej jakości
 • Prosty w obsłudze panel sterowania
 • Przemysłowe drukarki posiadają interfejs zbliżony do obsługi smartfona
 • Samodzielna wymiana atramentów
 • Urządzenia nie wymagają serwisowania. Samodzielna wymiana modułów gwarantuje oszczędność czasu i kosztów
 • Specjalistyczne atramenty
 • Szeroka gama certyfikowanych atramentów daje możliwość drukowania na podłożach wszystkich branż.

Drukarki przemysłowe

Drukarka przemysłowa – w jakiej branży się sprawdzi?

Właściwie trudno jest wymienić branżę, w której drukarki przemysłowe nie znajdują zastosowania. Zdecydowana większość produktów, które trafiają do obrotu, musi być oznakowana najróżniejszymi informacjami dla klientów, m.in. datą przydatności do spożycia/użycia, informacją na temat masy/objętości netto, warunków przechowywania, sposobu przygotowania czy składu. W praktyce handlowej niezwykle pomocne okazują się także kody kreskowe. O ile większość informacji, o których mowa, nanosi się na opakowanie już w trakcie jego produkcji, to niektóre, jak choćby data przydatności do spożycia, są charakterystyczne wyłącznie dla danej partii produktu. Są to tzw. dane zmienne, które trzeba umieścić niezależnie od pozostałych informacji, składających się na ogół szaty graficznej. Właśnie w tutaj z pomocą przychodzi przemysłowa drukarka.

Obowiązujące przepisy nakładają na producentów obowiązek znakowania produktów, które mają trafić do obrotu na polskim rynku. Mając to na uwadze, należy uznać, że z drukarek przemysłowych mogą skorzystać przedstawiciele właściwie wszystkich gałęzi przemysłu produkcyjnego, od branży spożywczej, przez farmaceutyczną, chemiczną i kosmetyczną, aż po elektroniczną. 

Do czego służą drukarki przemysłowe?

Obszar zastosowania przemysłowych drukarek zależy przede wszystkim od rodzaju urządzenia. Tego typu maszyny należy dzielić na:

 • drukarki przemysłowe małych znaków,
 • drukarki przemysłowe dużych znaków,
 • drukarki kartridżowe wysokiej rozdzielczości,
 • drukarki termotransferowe.

Drukarki przemysłowe małych znaków, czyli drukarki Ink-Jet, najlepiej sprawdzają się w obszarze tworzenia prostych znaków alfanumerycznych. To tzw. „plujki”, czyli urządzenia wyrzucające niewielkie krople atramentu pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. Taka specyfika pracy sprawia, że nadruk jest nanoszony całkowicie bezkontaktowo. Dzięki temu, drukarki małych znaków mogą współpracować właściwie z każdą powierzchnią, nanosząc druk w trakcie ruchu opakowania na taśmie transportera.

Drukarki przemysłowe dużych znaków najlepiej sprawdzają się w obszarze znakowania opakowań zbiorczych. To niezawodne rozwiązanie stanowi trwałą, tańszą alternatywę dla etykiet. 

Drukarki kartridżowe, w których głowica jest zintegrowana z zasobnikiem środka drukującego, oferują znacznie wyższą rozdzielczość. To sprawia, że idealnie nadają się do wykonywania nadruków wysokiej jakości, znacznie bardziej skomplikowanych niż prosty ciąg liter i cyfr. Prostsze zadania realizują systemy jednogłowicowe. W najbardziej skomplikowanych zadaniach produkcyjnych zastosowanie znajdują zaawansowane systemy czterogłowicowe.

Drukarki termotransferowe działają na nieco innej zasadzie niż pozostałe. W tym przypadku, nadruk wysokiej rozdzielczości jest nanoszony na wybraną powierzchnię przy pomocy taśmy barwiącej i głowicy znakującej. Tego typu urządzenia najczęściej używane są do drukowania na materiałach elastycznych.

Przemysłowe drukarki etykiet i kodów kreskowych

Dzięki wykorzystaniu kilku różnych technologii, obszar zastosowania drukarek przemysłowych jest niemal nieograniczony. Ze względu na swoją specyfikę, modele termotransferowe idealnie sprawdzają się jako przemysłowe drukarki etykiet, ale nie tylko. Takie urządzenie pozwala też na nanoszenie informacji (np. kodów kreskowych, danych producenta itp.) na folię pakowną, jeszcze przed zapakowaniem produktu.O ile druk termiczny wymaga zastosowania specjalnego materiału, który zmienia barwę pod wpływem temperatury, to druk termotransferowy może być naniesiony na dowolną powierzchnię elastyczną. 

W tym miejscu nie kończy się jednak obszar zastosowania drukarek przemysłowych. Tego typu urządzenia doskonale nadają się do nanoszenia prostych informacji, jak numer partii lub data przydatności do spożycia/użycia. Takie zadania są realizowane przy pomocy drukarek małych znaków. Bardziej skomplikowane dane, jak kod 2D lub logo? Z tym zadaniem świetnie poradzi sobie drukarka kartridżowa. Nadruk na kartonie, tacy lub innym opakowaniu zbiorczym? Nic prostszego. Do nanoszenia takich informacji służy drukarka dużych znaków.

Dlaczego warto wybrać naszą ofertę drukarek przemysłowych?

Znakowanie produktów to jeden z najistotniejszych etapów produkcji. Przestoje w tym obszarze doprowadzają do znacznego spowolnienia całego procesu, a na to nie może pozwolić sobie żaden zakład produkcyjny. Mając to na uwadze, do naszej oferty wprowadziliśmy najbardziej niezawodne drukarki przemysłowe, które dzięki konstrukcji modułowej nie wymagają regularnego serwisowania. Solidna konstrukcja predysponuje je do pracy w nawet bardzo trudnych warunkach, np. przy wysokiej wilgotności czy znacznym zapyleniu. Zastosowane w nich nowoczesne rozwiązania technologiczne przekładają na znaczną oszczędność materiałów eksploatacyjnych, co przyczynia się do redukcji kosztów.

Należy podkreślić, że na ofertę Intrex składają się nie tylko drukarki przemysłowe, ale także niezbędne materiały eksploatacyjne (najwyższej jakości taśmy termotransferowe i atramenty) i oprogramowanie, pozwalające na łatwą i szybką integrację drukarek z istniejącymi systemami informatycznymi. Tam, gdzie nie sprawdzą się gotowe rozwiązania, nasi eksperci tworzą nowy software, całkowicie dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta.

Jesteś zainteresowany tą kategorią?

Nasz specjalista chętnie udzieli odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące tej kategorii urządzeń.

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!