Etykieciarka automatyczna

Etykieciarka automatyczna to urządzenie niezbędne w każdym zakładzie zajmującym się produkcją. Na nowoczesnej linii produkcyjnej liczy się przede wszystkim wysoka wydajność. Dzięki ograniczeniu zaangażowania czynnika ludzkiego do koniecznego minimum, zwiększa się skala produkcji. Automatyzacja procesów uwidacznia się na każdym etapie. Dotyczy to także etykietowania, czyli jednej z końcowych faz wytwarzania.

Etykieciarka automatyczna

Czym jest etykieciarka automatyczna?

Etykieciarka przemysłowa to nic innego, jak urządzenie do aplikowania etykiet samoprzylepnych, przystosowane do pracy masowej. W tej kategorii urządzeń mieszczą się etykieciarki automatyczne i półautomatyczne. Pierwsze z wymienionych są konstruowane w taki sposób, by mogły działać bez ingerencji personelu – proces etykietowania jest w pełni zautomatyzowany, co przekłada się na zwiększenie szybkości i wydajności procesu produkcji.

Etykieciarka automatyczna – w jakiej branży się sprawdzi?

Właściwie trudno jest wymienić branżę, w której zautomatyzowana maszyna do aplikacji etykiet nie znajduje zastosowania. Etykieciarka automatyczna jest szeroko stosowana przede wszystkim w warunkach produkcji seryjnej, której specyfika wymaga wdrożenia zautomatyzowanych procesów, tym bardziej, że konstrukcja urządzenia umożliwia szybkie przekwalifikowanie go do obsługi opakowań o innym kształcie i strukturze materiału. Możliwa jest też szybka zmiana niezwykle istotnego parametru, jakim jest długość etykiety. Tego typu maszyna doskonale sprawdza się m.in. w branżach produkcji spożywczej, przemysłowej i farmaceutycznej. Produkty żywnościowe konfekcjonowane pojedynczo i zbiorczo, chemia gospodarcza i kosmetyczna, leki i suplementy diety muszą być zaopatrzone w etykiety zawierające informacje o produkcie. W kategorii maszyn automatycznych mieści się m.in. etykieciarka do butelek, umożliwiająca nanoszenie etykiet na opakowania cylindryczne i owalne i etykieciarka do słoików, więc zakres obsługiwanych opakowań jest bardzo szeroki.

Dlaczego warto wybrać etykieciarki automatyczne Intrex

Oferta Intrex obejmuje etykieciarki automatyczne dostosowane do najróżniejszych potrzeb. Nasz dział konstrukcyjny opracował funkcjonalne urządzenia, sprawdzające się we wszystkich branżach produkcyjnych. W tym miejscu należy wskazać na maszyny takie jak:

  • etykieciarka do etykietowania produktów cylindrycznych: w tej kategorii mieszczą się urządzenia takie jak etykieciarka do słoików i etykieciarka do butelek;
  • etykieciarka liniowa: ta kategoria obejmuje maszyny typu Non-Stop Labelling System i nakładające wiele etykiet na jeden produkt;
  • etykieciarka boczna: to maszyny aplikujące etykiety na spłaszczone butelki i opakowania owalne;
  • etykieciarka krawędziowa i tamper-evident: to maszyny przeznaczone do nakładania banderoli i etykiet zabezpieczających. Taka maszyna jest wyposażona w system umożliwiający wykonanie przegięcia w formie „L” lub „U”.

30-letnie doświadczenie pozwala nam tworzyć nowoczesne, zaawansowane etykieciarki, które spełniają najbardziej rygorystyczne międzynarodowe standardy. Każdy produkt możemy spersonalizować pod kątem indywidualnych wymogów zakładu, w którym maszyna ma pracować. Naszym klientom zapewniamy pełną obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.  

Jesteś zainteresowany tą kategorią?

Nasz specjalista chętnie udzieli odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące tej kategorii urządzeń.

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!