Czym są atramentowe drukarki przemysłowe małych znaków?

Jak działa drukarka atramentowa?

Drukarki atramentowe aktualnie cieszą się największa popularnością w dziedzinie znakowania. Wyróżniamy dwie technologie nadruku, drop on demand (DOD) oraz continuous inkjet (CIJ) popularnie zwane drukarką ,,plujką”.

Kropla na żądanie– działa poprzez wyrzucanie maleńkich kropelek atramentu. Jedna kropla na raz, przy czym każda kropla jest precyzyjnie umieszczona na podłożu, w odpowiednich odstępach.

Drukarki continuous inkjet wyrzucają atrament z dysz drukujących w sposób ciągły i równomierny.

Podłoża odpowiednie do nadruku atramentowego obejmują papier, folie, metal, tworzywa sztuczne i wiele innych materiałów.

Czym dokładnie jest Continuous Inkjet?

2

Przemysłowa drukarka małych znaków, continuous inkjet (CIJ), której technologia pozwala na ciągły obieg atramentu we wnętrzu urządzenia, służy do kodowania i znakowania produktów oraz opakowań podczas procesów produkcyjnych. Drukowane są głównie dane zmienne; typowe zastosowania obejmują daty ważności, informacje o partii i produkcji, numery seryjne i kody promocyjne.

To rozwiązanie zapewnia jakościowe, niezawodne znakowanie nawet przy liniach produkcyjnych o wysokiej wydajności. Ma to bezpośrednie przełożenie na fakt, że drukarki przemysłowe Domino pomagają zwiększyć wartość wskaźnika OEE (overall equipment effectiveness) czyli wskaźnika całkowitej efektywności wyposażenia.

Wśród drukarek atramentowych małych znaków preferowanym wyborem jest nowa generacja Ax-Series. Są łatwe w obsłudze, niezwykle wszechstronne i mogą drukować na wielu materiałach produktowych.

Drukarki z serii Ax zapewniają doskonałe znakowanie na szerokiej gamie produktów i podłoży, np.: butelki, puszki, saszetki, folie i folie, rury, profile, kable i druty.

Jak działa ciągły obieg atramentu?

1

Atrament jest pompowany ze zbiornika atramentu i wyrzucany przez dyszę, która wytwarza strumień atramentu.

Strumień jest rozbijany na dużą liczbę kropelek atramentu w wyniku wibracji o wysokiej częstotliwości. Po uformowaniu się idealnych kropli wybrane z nich są ładowane przez elektrody. Strumień przechodzi następnie przez płyty deflektora, które wytwarzają pole elektrostatyczne.

Naładowane krople zmieniają trajektorie podczas przechodzenia przez płyty odchylające, aby zostać wyrzucone z głowicy drukującej i umieszczone na produkcie w celu utworzenia wymaganego komunikatu. Nienaładowane krople nie są odchylane i wracają do systemu, który kontynuuje obieg atramentu (CIJ).

Podczas procesu drukowania baza rozpuszczalnika atramentu wyparowuje, zmieniając lepkość atramentu, zapewniając optymalną formułę kropli. Lepkość musi być ściśle kontrolowana w ramach określonej wartości, żeby osiągnąć trwały, wysoce kontrastowy nadruk.

Odpowiedni atrament to podstawa

ax series

Atrament ma duże znaczenie w ogólnej jakości druku; dlatego konieczny jest prawidłowy jego dobór. Aby zapewnić stałą jakość kodu, atrament musi prawidłowo przylegać do podłoża oraz zapewniać wystarczający kontrast i trwałość.

Jeśli atrament się rozmazuje lub ma niski kontrast, może to prowadzić do odrzutu zakodowanych produktów przez kontrole jakości lub systemy wizyjne a w konsekwencji doprowadzić nawet do kosztownego wycofania całej partii.

W naszym asortymencie posiadamy atramenty, które są specjalnie dostosowane do poszczególnych materiałów, procesów produkcyjnych i podłoży. Specjalistyczne atramenty są zaprojektowane tak, aby wytrzymać trudne warunki transportu i zapewnić trwałość produktu.

Atramenty dostępne są w różnych kolorach, tak aby zapewnić maksymalny kontrast na dowolnej barwie powierzchni. Portfolio atramentów dedykowanych Domino obejmuje atramenty niezawierające MEK, wysoce pigmentowane i przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością, a także specjalistyczne spełniające wiele specyficznych wymagań branżowych.

Elastyczność i standardy jakości

Niektóre cechy drukarki atramentowej małych znaków sprawiają, że jest ona niezwykle wszechstronna i nadaje się do kodowania i znakowania w wielu branżach. Zazwyczaj swoje zastosowanie znajdują w branży spożywczej, napojów, farmaceutycznej, opieki zdrowotnej, kosmetycznej, kablowej i kablowej oraz przemysłowej.

  • Drukarki te, nie muszą mieć kontaktu z produktem podczas znakowania na nim. Krople atramentu odbijają się od głowicy drukującej i opadają na produkt, gdy przechodzi on przez głowicę drukującą. To sprawia, że są dobrym wyborem do znakowania produktów łamliwych.
  • Głowice drukujące do ciągłego druku atramentowego są montowane w pewnej odległości od produktu. Odległość ta jest elastyczna, co pozwala na drukowanie na zakrzywionych lub nierównych powierzchniach np.: puszkach, butelkach lub rurach.
  • Głowice mogą wykorzystywać szeroką gamę specjalistycznych atramentów, aby dostosować się do wielu zastosowań:
  1. Mocno pigmentowane białe i żółte atramenty do kabli, części samochodowych i opon.
  2. Atramenty żaroodporne do zastosowań wymagających obróbki cieplnej po drukowaniu.
  3. Atramenty opracowane specjalnie dla przemysłu spożywczego, aby zapewnić zgodność z prawem podczas znakowania opakowań przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością np.: skorupek jaj.
  • Drukarki Domino z serii Ax są zaprojektowane tak, aby wytrzymać intensywne procedury mycia dzięki zgodności z IP65/66 i opcjonalnej obudowie ze stali nierdzewnej 316. Niezawodnie drukują w gorących, zimnych, mokrych i lepkich środowiskach – takich jak te spotykane w branży napojów

Zintegrowane rozwiązania z wykorzystaniem drukarek Domino

quickdesign diagramx8b1a45b7

Zintegrowane rozwiązania różnych środowiskach produkcyjnych — drukarki muszą być zdolne do czegoś więcej niż tylko drukowania. Dzięki oprogramowaniu QuickDesign seria drukarek CIJ Domino Ax-Series oferuje producentom:

  • Automatyzacja i integracja z systemami wizyjnymi pomagają zredukować błędy ludzkie.
  • Przemysł 4.0 i łączność z chmurą, aby zapewnić maksymalne wykorzystanie rozwiązania do kodowania.
  • Zdalne monitorowanie informujące o nadchodzących problemach, zanim faktycznie spowodują zakłócenia.

30 lat współpracy firmy Intrex z Domino daje nam pewność, że dostarczany produkt gwarantuje najwyższą jakość. Urządzenia były wielokrotnie nagradzane za swoją innowacyjność i niezawodność. Wspólnie ustanawiamy nowe standardy w branży znakowania.

Napisz do nas i zyskaj niezawodne urządzenie idealnie dopasowane do twoich potrzeb.

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!