Intrex Easy Stack Paletyzator – czyli sposób na to jak pracować mniej, żeby zyskać jeszcze więcej

Zwiększ efektywność produkcji i odciąż swoich pracowników dzięki automatyzacji procesów! Dowiedz się, jak firma Inko Time poprawiła swoje operacje i zadowolenie pracowników dzięki Intrex Easy Stack, innowacyjnemu systemowi paletyzacji.

Automatyzacja się opłaca – Stacja Paletyzacji Intrex

Automatyzacja to proces polegający na zastąpieniu maszynami powtarzalnych i obciążających dla człowieka czynności. Dzięki niej zwiększamy efektywność całego procesu produkcji. Tak było w przypadku Firmy Inko Time.

Firma Inko Time jest dostawcą produktów branży turystycznej oraz producentem kartuszy gazowych. Poszukiwała rozwiązania pozwalającego na zautomatyzowanie procesu układania kartonów na palecie. Wyzwaniem, z którym musieliśmy się zmierzyć, była wysokość na jakiej konieczne było ułożenie kartonów. 

 „Do tej pory układanie ciężkich 10 kg kartonów na wysokości 2 metrów było zadaniem naszych pracowników, co sprawiało, że byli bardzo obciążeni, a sam proces nie był wystarczająco efektywny” – mówi Wojciech Dudycz, właściciel firmy Inko Time

Z pomocą przychodzi paletyzator Intrex Easy Stack:

„Jako Intrex zawsze skupiamy się na potrzebie klienta. W przypadku firmy Inko Time największym wyzwaniem, z którym musieliśmy się zmierzyć była wysokość na jakiej konieczne było układanie kartonów. Dzięki specjalnie zaprojektowanej przez nas kolumnie byliśmy w stanie sprostać wszystkim wymaganiom jakie zostały przed nami postawione. Jest to kolejna realizacja, która utwierdza nas w przekonaniu, że indywidualne podejście do klienta to jedyna droga do jego satysfakcji” – komentuje Mateusz Andrzejewski, Intrex

Główne cechy i zalety

Dlaczego automatyzacja się opłaca?

Automatyzacja to przede wszystkim wsparcie pracowników na liniach produkcyjnych. Dzięki robotyzacji na stanowiskach, gdzie pakowane są ciężkie produkty, pracownik zostaje odciążony fizycznie. Praca odbywa się w sposób płynny, a ryzyko błędu zniwelowane jest niemalże do zera. Zastosowanie robotów to idealna okazja na poprawę kwalifikacji pracownika. Roboty są alternatywą dla pracy ludzkiej, ale potrzebują osoby, która będzie potrafiła je obsłużyć. Dzięki dostosowaniu systemu w taki sposób, aby był prosty oraz intuicyjny, proces ten nie wiąże się z długim wdrażaniem pracownika. Nawet takiego, który dotychczas nie miał do czynienia z robotami współpracującymi.

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!