Kolorowy druk cyfrowy – realizuj zlecenia personalizowanego nadruku już od jednej sztuki

Druk cyfrowy to dziś coraz bardziej popularna alternatywa dla druku offsetowego. Szczególnie sprawdza się w przypadku firm obsługujących różnorodną grupę odbiorców i chcących regularnie poszerzać swoje portfolio. Krótkie serie oraz personalizacja już od jednej sztuki przy jednoczesnym niskim koszcie jednostkowym to to, na co widzimy zapotrzebowanie już od jakiegoś czasu.

Daje to nie tylko możliwość indywidualnego podejścia do klienta, ale między innymi ogranicza koszty magazynowania a także regularności zamówień. Do tej pory personalizacja, niskie nakłady, zmienne serie stanowiły nie lada problem zarówno dla dostawców jak i odbiorców. Czas i nakład pracy konieczny do przezbrojenia urządzeń drukujących powodował, że druk niskonakładowy stawał się praktycznie nieopłacalny.

Właśnie dlatego z pomocą przyszedł System Druku Cyfrowego!

System Druku Cyfrowego Rollenco T4, którego jesteśmy dystrybutorem spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem na rynku Polskim. Daje on naszym klientom niemalże nieograniczone możliwości drukowania kolorowych grafik na papierowych torbach, kopertach, opakowaniach typu doypack, kartonach, opakowaniach drewnianych oraz wielu innych materiałach wsiąkliwych.

Przykładem efektywnego wdrożenia jest instalacja systemu do druku cyfrowego w firmie Ukomet. Udało nam się uzyskać kilka słów od właściciela – Andrzeja Juchty:

Jak ocenia Pan zainteresowanie personalizowanym nadrukiem na materiałach wsiąkliwych? Czy widzi Pan zapotrzebowanie na produkcję spersonalizowanych towarów w krótkich seriach produkcyjnych?

Tak, zdecydowanie istnieje rosnące zapotrzebowanie na produkcję wyrobów personalizowanych, rośnie również zainteresowanie produkcją w jak najkrótszych seriach.

Coraz więcej przedsiębiorców rozumie, że lepiej kupować mniejsze ilości a częściej, niż zamrażać pieniądze na długi okres czasu. Zresztą nie tylko zamrażać pieniądze, kupowanie torebek na palety kosztuje miejsce na zapleczu, gdzie i tak jest ciasno.

 

Z iloma firmami udało się podjąć współpracę po wdrożeniu Systemu Druku Cyfrowego Rollenco T4?

Ponad 1100, a uruchomienie maszyny nastąpiło w październiku 2020.

 

Który obszar rynku jest wiodący? Z firmami jakich branż głównie współpracujecie?

Dla nas wiodącym sektorem jest gastronomia. Jednak staramy się zrównoważyć strukturę klientów. Dzięki wdrożeniu Systemu Druku Cyfrowego w naszej firmie możemy tworzyć projekty dla każdej branży, zapewniając naszym klientom jakość na najwyższym poziomie.

Czy klienci stawiają na proste nadruki czy wykorzystują potencjał oferty, tworząc bardziej skomplikowane grafiki?

 

Nowi klienci nie zawsze są otwarci na wszystkie możliwości jakie daje druk cyfrowy. To jest normalne, druk cyfrowy to nadal nowość.

Codziennością są pytania: ile trzeba dopłacić za dodatkowy kolor? ile będzie kosztowało uruchomienie druku?

Gdy odpowiadam, że nic, to mi nie chcą wierzyć.

To wymaga cierpliwej pracy edukacyjnej. Widzę już pierwsze efekty, stali klienci zaczynają sami proponować zmiany. 

Dlaczego właśnie Intrex?

 

Intrex przedstawił ofertę, która w pełni sprostała moim oczekiwaniom. System Druku Cyfrowego Rollenco to urządzenie, które wyróżnia się na tle konkurencji chociażby jakością wykonania. W naszym kraju tego typu urządzenia jeszcze raczkują. Intrex dostarcza maszynę, która składa się z wysokiej klasy komponentów oraz zapewnia wysokiej jakości nadruk. A sama obsługa… Nie spotyka się wielu firm, gdzie pracownicy są gotowi udzielić wsparcia klientowi nawet na urlopie. 😊

Firma Ukomet to jedna z nielicznych firm, która tworzy na torbach papierowych nadruki wysokiej jakości za pomocą druku cyfrowego. Daje to możliwość komponowania wielu kolorów w jednym projekcie. Nie boją się wyzwań, przyjmując nawet najbardziej skomplikowane projekty. A wszystko niemalże od ręki! Ukomet to połączenie pasji oraz doświadczenia. 

Ja jestem wielkim entuzjastą druku cyfrowego, staram się promować na każdym kroku potencjał, jaki w nim tkwi. Przyszłość personalizacji na mniejszą i większą skalę widzę w druku cyfrowym.

Klienci także zaczynają dostrzegać ten potencjał. Żyjemy w świecie, gdzie połączenia pomiędzy światem cyfrowym a rzeczywistym są coraz silniejsze. Długie serie identycznych produktów z każdym dniem są bardziej anachroniczne. Wspominam o tym, ponieważ coraz więcej klientów chce mieć nadrukowany link do strony internetowej, link do aktualnej promocji. Ostatnio hitem staje się nadrukowywanie kodu QR. To wszystko jest możliwe do zrealizowania szybko, tanio i w niewielkich nakładach właśnie dzięki Systemowi Druku Cyfrowego Rollenco. – Andrzej Juchta, właściciel Ukomet 

 Jako Intrex widzimy ogromny potencjał w personalizowanym drukowaniu na torbach papierowych oraz innych materiałach wsiąkliwych. Mając 30letnie doświadczenie w dostarczaniu urządzeń do znakowania i etykietowania wiemy, jak ważne jest indywidualne podejście do klienta. Dlatego dostarczamy urządzenie, które pozwala firmom sprawiać, by ich klienci czuli się wyjątkowo i do nich wracali!

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!