Automat etykietujący dla producenta wód mineralnych z Półwyspu Arabskiego

Kluczowy producent wód mineralnych oraz napojów pochodzący z Dubaju wprowadził na rynek wodę mineralną w 5-litrowych butelkach z PET.

Misja

Klient zlecił naszemu partnerowi OEM instalację linii rozlewniczej dla wód mineralnych w butli 5L wraz z automatycznym procesem etykietowania po obwodzie. Wyzwaniem były przede wszystkim duże wymiary produktów i etykiet oraz duża wydajność etykietowania sięgająca 100 produktów / minutę. Co więcej, produkty nie były okrągłe, ale ośmiokątne co dodatkowo utrudniało zadanie.

Wizja

Aby sprostać wymaganiom klienta zastosowaliśmy szybką głowicę etykietującą INTREX 200+ active. Dla realizowania procesu etykietowania obwodowego wykorzystaliśmy specjalny boczny pas z dodatkowym podciśnieniem przytrzymującym i stabilizującym etykiety podczas procesu etykietowania z dużą wydajnością. Z uwagi na konieczność separacji produktów (zapewnienie minimalnych odstępów między butlami podczas etykietowania) wdrożyliśmy podwójne pasy separujące produkty. Było to optymalne rozwiązanie z uwagi na ciężar każdej butli wynoszący 5kg. W efekcie powstała wydajna i prosta w użytkowaniu maszyna, spełniająca wszystkie wymagania klienta.

Zastosowane zostały urządzenia: Intrex 200

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!