Zautomatyzowanie linii konfekcjonującej firmy

Firma Ovovita - wiodący producent jaj nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Ponad 25-letnie doświadczenie i chęć rozwoju sprawiło, że firma zdecydowała się na wykorzystanie nowoczesnych technik sortowania i pakowania jaj.

Misja oraz wizja:

Główny cel jaki postawiła sobie firma Ovovita to pełne zautomatyzowanie linii konfekcjonującej. Jednym z wyzwań było zastąpienie ręcznego procesu stemplowania datą przydatności odbywającego się na 16 torach pakujących. Po licznych rozmowach zaproponowaliśmy zastosowanie technologii druku atramentowego Domino Serii G.

  • Rozwiązanie wykorzystujące kartridże pozwala na podłączenie nawet 4 głowic drukujących do jednego kontrolera, gdzie każda potrafi znakować niezależny zestaw danych.

Stwierdziliśmy, że najlepszą opcją będzie użycie 4 kontrolerów Domino G320i z 4 głowicami drukującymi, dzięki czemu dostarczyliśmy rozwiązanie, które znakuje na 16 liniach pakujących”

Ponadto, aby usprawnić cały proces, dostarczyliśmy stworzone przez nas dedykowane, przyjazne w użyciu oprogramowanie zarządzające procesem drukowania, usprawniające całą operację. Pozwoliło to na obsługę całości za pomocą jednego panelu dotykowego, minimalizując przestoje i czas na przezbrojenia.

  • Zastosowanie technologii druku atramentowego TIJ (Thermal Ink Jet) oraz szybkoschnącego, wysoce odpornego na ścieranie atramentu o wysokim kontraście obniżyło koszty eksploatacji. Idealne rozwiązanie do znakowania powierzchni powlekanych i porowatych, takich jak wytłaczanki.

Pozostała nam jeszcze kwestia sortownicy Moba Omnia 330, gdzie następuje znakowanie jaj specjalistycznym atramentem. Zainstalowaliśmy tam drukarki atramentowe Domino A420 i-Tech w wersji Egg Coder.

Dodatkowo:

INTREX od wielu lat jest liderem w znakowaniu jaj. Duże doświadczenie firm Domino i Intrex w branży znakowania jaj, sprawiło że Klient powierzył nam wymagające zadanie usprawnienia procesu znakowania w swoim zakładzie produkcyjnym, które zakończyliśmy sukcesem.

ZOBACZ NASZE URZĄDZENIA W AKCJI:

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!