Precyzyjne etykietowanie korpusów strzykawek – projekt Intrex dla firmy Radiometer

Firma Radiometer zgłosiła się do nas, ponieważ potrzebowała urządzenia, które precyzyjne zaetykietuje korpusy strzykawek, służące do pobierania próbek krwi. Po dokładnej analizie dokumentu URS (User Requirement Specyfiaction, Specyfikacja Wymagań Użytkownika), zawierającego szczegółowe wymagania i oczekiwania klienta dotyczące procesu i urządzenia, zaprojektowaliśmy system etykietujący Intrex SEL 3991 PLUS, który z bardzo wysoką precyzją aplikuje etykietę oraz sprawdza poprawność danych za pomocą systemu wizyjnego Cognex.

Radiometer to firma produkcyjna w branży medycznej, której produkty zbudowały pożądanie marki na całym świecie. Zaawansowane analizatory krwi w dziedzinie gazometrii, elektrolitów i metabolitów pomagają podejmować decyzje, które ratują zdrowie i życie pacjentów.

Rozwiązanie – automatyzacja i pełna kontrola procesu etykietowania

Za pomocą podajnika wibracyjnego umieszczamy korpusy strzykawek na przenośniku rolkowym, następnie przy użyciu wysokowydajnej głowicy etykietującej Intrex200+ aplikujemy etykietę na produkt. W kolejnym kroku za pomocą zaawansowanego systemu wizyjnego Cognex sprawdzamy obecność pharmacodu a przede wszystkim poprawność i precyzję aplikacji etykiety, co było dla Klienta kluczowe. Każdy nieprawidłowy produkt jest identyfikowany i odrzucany na stacji odrzutu.

Po zakończonej produkcji urządzenie generuje raport produkcyjny z pełnym zakresem informacji o dobrych, złych produktach, przyczynie odrzutu, statystykach wydajności.

Całość procesu zarządzana jest z jednego miejsca za pomocą oprogramowania Intrex Smart Panel, dającego pełną kontrolę nad każdym etapem procesu realizowanym poprzez urządzenia.

Większa wydajność, mniejsza ilość odpadów, najwyższa jakość

System etykietujący INTREX SEL 3991 PLUS pozwolił na automatyzację procesu etykietowania, zwiększając przy tym wydajność linii oraz ograniczenie udziału operatorów, którzy mogli zostać oddelegowaniu do innych zadań.

Wyeliminowano ryzyko, że źle zaetykietowane produkty trafią na rynek i zmniejszono liczbę odrzutów.

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!