Paszport roślin

Jesteś producentem roślin do sadzenia, drzewek, krzewów oraz nasion?

Paszport roślin i nowe regulacje to tematy, które z pewnością dotyczą Twojej działalności. Paszport roślin, czyli dokument który musi być dołączony do każdej z roślin przeznaczonych do sadzenia. Dzięki niemu potwierdzamy, że sadzonki są pozbawione organizmów szkodliwych.

Format Paszportu Roślin posiada odgórnie określone elementy, jest w formie widocznej i czytelnej etykiety w kształcie prostokąta lub kwadratu, a informacje są naniesione w sposób trwały. Zgodnie z Rozporządzeniem UE 2017/2312 paszport roślin musi składać się z następujących elementów: flagi UE, nazwy botanicznej, kodu rejestracyjnego, kodu identyfikacyjnego i nazwy państwa pochodzenia.

pobrane 2
  • Trwały nadruk etykiety możemy wykonać za pomocą drukarek atramentowych małych znaków Domino. Oznakowanie czarnymi kroplami bezpośrednio na powierzchni doniczki zaoszczędzi czas na dodatkowe czynności. Ze względu na wymaganą na etykiecie ilość znaków będzie to idealnie rozwiązanie dla mniejszych partii produkcyjnych.
pobrane 4
  • Istnieje również możliwość automatycznej aplikacji etykiety. W przypadku produkcji na wysoką skalę automaty drukująco-etykietujące sprawnie oraz trwale oznaczą rośliny, dzięki zadrukowanej i umieszczonej na doniczce etykiecie.

Zajrzyj do nas:

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!