Chestny ZNAK – obowiązkowy system znakowania produktów w Rosji

Nowy standard znakowania produktów w Rosji już obowiązuje. Chestny ZNAK, o którym mowa, jest nowym systemem znakowania towarów, który umożliwia śledzenie dóbr od produkcji do momentu sprzedaży (traceability). Przedstawiamy kilka ważnych zagadnień związanych z Chestny ZNAK, obowiązujące daty oraz jego wpływ na produkcję i pakowanie produktów przeznaczonych na sprzedaż na rynku rosyjskim.

Czym tak właściwie jest Chestny ZNAK? To nowy, obowiązkowy system znakowania produktów na rynku rosyjskim. Został stworzony, aby zagwarantować autentyczność i jakość sprzedawanych towarów. W skład oznaczenia wchodzi Globalny Numer Jednostki Handlowej (GTIN), numer seryjny, klucz kryptograficzny i kod kryptograficzny, zakodowane w GS1 DataMatrix.

Kod Data Matrix jest generowany przez CRPT (operator systemu). Nie można go kopiować, podrabiać ani ukraść. Wygenerowany kod to unikalny identyfikator, nadawany każdemu wytworzonemu produktowi, który jest gotowy do wprowadzenia na rynek lub do sprzedaży. Służy do identyfikacji pakowanych produktów, oraz umożliwia śledzenie dóbr w drodze z fabryki do sklepu.

Producenci znakują towary w swoich fabrykach – będzie to obowiązkowe dla prawie wszystkich produktów wytwarzanych w Rosji lub przeznaczonych na eksport do Rosji. Przykładem wprowadzanej obecnie grupy produktów są produkty mleczne, np. kartony z mlekiem czy kubeczki z jogurtami, które muszą być oznaczone kodem DataMatrix.

Jakie korzyści przynosi system…?

  • Firmy: ochrona firm i marek legalnych producentów.
  • Klienci: bezpieczeństwo konsumentów; gwarancja, że produkty pochodzą z pewnego źródła.
  • Rząd: ograniczony rynek podrabianych produktów, zwiększenie płatności podatków.

Ramy czasowe i kogo dotyczy? Terminy serializacji różnią się w zależności od branży i są wprowadzane krok po kroku od lipca 2019 r., a w ciągu najbliższych kilku lat dołączą do nich kolejne branże. Cała transformacja ma się zakończyć do 2024 roku i obejmie gałęzie niemal wszystkich działów przemysłu w Rosji.

pobrane

W Intrex oferujemy rozwiązania zintegrowanego sprzętu i oprogramowania do kodowania i etykietowania produktów. Systemy zapewniają najwyższą jakość i zgodność z nowymi zasadami znakowania wprowadzanymi obecnie w Rosji. Naszą technologię można dostosować do pracy firm z każdej branży i w najbardziej wymagających warunkach. Przykładowe połączenie drukarki przemysłowej wysokiej rozdzielczości z etykieciarką umożliwi nam jednoczesne etykietowanie i znakowanie butelek z mlekiem. Poniżej wymieniamy kilka dostępnych możliwości aplikacji kodu Data Matrix.

 

Oferujemy:

  • Urządzenia do znakowania i etykietowania – gotowe rozwiązania dostępne od ręki lub konfigurowalne maszyny dostosowane do Twoich potrzeb;
  • Dedykowane oprogramowanie do zarządzania danymi poprzez integrację z wieloma systemami;
  • Automatyczne Systemy wizyjne, przeprowadzające kontrolę jakości;
  • Wdrażanie i serwis na całym świecie.

Dodatkowe korzyści:

Wraz z nowymi zasadami i transformacją rynku pakowania w Rosji pomożemy Ci przejść w nową erę technologii produkcji – Przemysł 4.0, która trwa, a nawet Przemysł 5.0, czyli piątą rewolucję przemysłową, która powoli nadchodzi. Zrezygnuj z ręcznych technik etykietowania i zastąp je automatycznymi urządzeniami do etykietowania i znakowania.

3 sposoby dodania kody CHESTNY ZNAK:

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!