5 kluczowych zalet drukarki Domino Cx350i dla twojej produkcji

Ochrona środowiska nigdy nie była tak ważna jak teraz. Zrównoważony rozwój nie oznacza jednak rezygnacji z jakości i wydajności. W 2021 roku Domino wprowadziło na rynek piezoelektryczną drukarkę atramentową Cx350i, przeznaczoną do bezpośredniego druku na kartonach. To rozwiązanie wyróżnia się nowoczesnością i niezawodnością, a jednocześnie jest proekologiczne.

Drukarka Cx350i ma nowoczesny interfejs i jest łatwa do integracji na linii produkcyjnej. Dodatkowo, oferuje korzyści w zakresie ochrony środowiska.

Jeśli rozważasz modernizację technologii znakowania opakowań zbiorczych, oto pięć powodów, dla których warto wybrać Cx350i.

nadruk karton

Ekologiczne atramenty: rewolucja w znakowaniu produktów

Atrament P-962BK, opracowany przez Domino, bazuje na oleju roślinnym – jest bezpieczny oraz nietoksyczny. Zoptymalizowany pod kątem wysokiej jakości nadruków, zapewnia wysoki kontrast i przyczepność, przy minimalnym wpływie na środowisko.

Minimalizacja odpadów: efektywność i oszczędność

Dzięki optymalizacji jakości nadruków, drukarka Cx350i pozwala na znaczne ograniczenie zużycia atramentu, co przekłada się na mniejszą ilość odpadów, podobnie jak rezygnacja z dodatkowej etykiety. Zaawansowane ustawienia oprogramowania umożliwiają dodatkowe oszczędności.

W drukarce Cx350i zoptymalizowano: rozmiar i pozycjonowanie kropli oraz sam atrament. W efekcie uzyskano o 33% mniejsze zużycie atramentu przy drukowaniu kodów kreskowych w porównaniu z poprzednim modelem.

nadruk na kartonie

Recykling: zrównoważony rozwój w praktyce

Produkcja opakowań, które można łatwo i skutecznie poddać recyklingowi to konieczność. Opakowania zadrukowane atramentem P-962BK są w 100% zdatne do recyklingu, jeśli nadruk zajmuje maksymalnie 5% powierzchni, co wspiera cele zrównoważonego rozwoju i recyklingu w przedsiębiorstwach.

Wiele przedsiębiorstw wyznaczyło sobie cele dotyczące recyklingu, które przekraczają wymagania prawne. Właśnie te firmy, dla których społeczna odpowiedzialność biznesu stanowi rdzeń ich działalności, oczekują tak samo wysokich standardów od swoich partnerów i dostawców.

Sprawność energetyczna: odpowiedź na wyzwania klimatyczne

Cx350i charakteryzuje się niskim zużyciem energii, co jest odpowiedzią na rosnące koszty i globalne ocieplenie.

Typowy system drukująco-etykietujący zużywa około 200 W (lub 400W przy etykietowaniu przeciwległych ścian opakowania), podczas gdy drukowanie wykorzystujące wosk może zużywać 1 kW lub więcej.

Natomiast drukarka Cx350i zużywa od około 100W dla jednej głowicy drukującej o wysokości nadruku 65 mm, do około 175W dla systemu czterogłowicowego. Drukarka Cx350i nie wymaga sprężonego powietrza, co jeszcze bardziej obniża wymogi energetyczne.

kod liniowy i 2d

Nieprzerwany czas pracy: maksymalizacja wydajności

Zrównoważona linia produkcyjna to linia, na której cała energia zużywana jest na tworzenie wysokiej jakości, dających się sprzedać produktów, przy minimalnym czasie nieplanowanych przestojów. Drukarka Cx350i została zaprojektowana z myślą o maksymalizacji czasu pracy.

Drukarka ma jeden, duży zbiornik bazowy, który dostarcza atrament do od jednej do czterech głowic drukujących, wykorzystując butlę atramentu o pojemności do 1,4 litra. Ustawienia ostrzeżenia o niskim poziomie atramentu są wysyłane z wielotygodniowym wyprzedzeniem, aby ułatwić wymianę atramentu w dogodnym momencie bez przerywania produkcji. Co więcej, również głowica ma własny zbiornik, co umożliwia wymianę głównego pojemnika bez zatrzymywania pracy.

Drukarka Cx350i od Domino to przykład, jak nowoczesna technologia może wspierać zrównoważony rozwój i efektywność produkcji. Każdy producent, który zwraca uwagę na te aspekty, powinien rozważyć jej wykorzystanie.

nadruk czerwony
Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!