Urządzenia Domino w szwedzkiej firmie produkującej komponenty na rynek europejski

PG&WIP zdecydowała się powierzyć firmie Domino proces identyfikacji produktów. Spółka została wyposażona w urządzenia znakujące oraz znakująco-etykietujące: Ax-Series, C-Series, G-Series, M-Series, V-Series.

Misja

Cel jaki został postawiony firmie Domino to zautomatyzowanie produkcji, a przede wszystkim procesu znakowania korzystając z najnowszej dostępnej technologii.

PG&WIP wytwarza i znakuje ponad 20 mln komponentów z aluminium, papieru oraz tworzyw sztucznych dla jednego z największych producentów mebli na świecie. Sprostanie bardzo wysokim wymaganiom w zakresie śledzenia produktów było ogromnym wyzwaniem dla PG&WIP. Instrukcje obsługi, opakowania jednostkowe i zbiorcze oraz palety – wszystkie te elementy muszą zostać oznakowane numerem identyfikującym dany zakład produkcyjny.

Zmiana ówczesnego dostawcy na Domino było strzałem w dziesiątkę.

g seriesproductline

Wizja

PG&WIP wykorzystuje najnowszą drukarkę atramentową firmy Domino, model Ax350i w celu oznakowania klamek kuchennych. Dane na instrukcjach montażu nanoszone są za pomocą serii G, natomiast na opakowaniach zbiorczych urządzeniami drukująco – etykietującymi M230i-T4. Aplikator umieszczony jest na trawersie umożliwiając oznakowanie 3 produktów w jednym cyklu.

Mniejsze detale znakowane są z wykorzystaniem technologii druku ciągłego. Następnie części umieszczane są w plastikowych opakowaniach, które znakowane są drukarką termotransferową V320i. Kolejno paczki oznaczane są drukarkami dużych znaków C6000i, po czym trafiają na palety. Te etykietowane są przez urządzenia Domino M230i P150. Dane na etykiecie powiązane są z lokalnym systemem ERP, dzięki czemu automatyczne wózki widłowe bezbłędnie lokują palety na odpowiednich samochodach ciężarowych.

Oprogramowanie QuickDesign dostarczone przez Domino, poprzez łatwą integrację z istniejącym systemem ERP, pozwoliło na ograniczenie ludzkich błędów wynikających z wyboru danych, które mają być nadrukowywane na produktach. Obecnie operatorzy za pomocą przyjaznego i łatwego w obsłudze interfejsu, mogą przy użyciu iPada i aplikacji QuickDesign sprawować pełną kontrolę nad tym co jest drukowane przez każde urządzenie Domino pracujące w fabryce oraz mieć pewność, że cały proces znakowania przebiega poprawnie.

„Kompleksowe podejście firmy Domino do naszych wymagań w obszarze znakowania miało znaczący wpływ na rozwój naszej firmy, obecnie nasz obrót wynosi 800 000 EUR na pracownika”

Dodatkowo

PG&WIP podpisało z Domino specjalną umowę SafeSupply, co pozwoliło na zastosowanie stałych cen materiałów eksploatacyjnych oraz utrzymywanie odpowiednich stanów minimalnych. W rezultacie udało się ograniczyć do minimum kosztowne przestoje w procesie produkcyjnym.

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!