Automatyczny system etykietujący INTREX SET 2704 plus non-stop dla europejskiego producenta czekolad i pralin

To już kolejny projekt dla naszego klienta – wiodącego producenta słodyczy. Tym razem potrzeba zrodziła się w etykietowaniu pudełek z pralinami.

Misja

Za cel zostało postawione wprowadzenie dodatkowego etykietowania pudełek z pralinami: etykietowanie od góry oraz etykietowanie od dołu opakowania. Produkty są bardzo podatne na uszkodzenia, a etykiety powinny być nakładane z jak najwyższą jakością: precyzyjnie i bez wad. Ponieważ maszyna pracuje w linii produkcyjnej wymagane było, aby proces etykietowania nie spowalniał i nie zatrzymywał linii. Dodatkowo wymagana była kontrola obecności etykiet.

Wizja

Z uwagi na wymagania klienta zastosowano dwie pary głowic INTREX 200+ active pracujące w układzie non-stop, transport pudełek między bocznymi pasami z nakładkami utrzymującymi produkty podczas etykietowania, a jednocześnie nieuszkadzającymi produktów. Dla zapewnienia kontroli obecności etykiet zastosowano czujniki obecności i stację odrzutu z pochylnią. Nad całością czuwa sterownik B&R Automation. Dodatkowo etykieciarka wymienia się sygnałami cyfrowymi z sąsiednimi maszynami w linii.

set200x1

Zastosowane zostały urządzenia: Intrex 200+

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!