Automatyczny system etykietujący SET 5596 plus non – stop dla producenta czekolad na rynek europejski

Intrex stanął przed zadaniem realizacji nowego projektu związanego z automatycznym etykietowaniem tabliczek z czekoladą dla jednego z wiodących producentów czekolady i słodyczy w Europie.

Misja

Klient postanowił wprowadzić na rynek zupełnie nowy sposób pakowania tabliczek z czekoladą polegający na ich automatycznym etykietowaniu. Samo opakowanie jest uniwersalne natomiast etykiety zmieniają się w zależności od rodzaju czekolady. Wyzwanie polegało na wstawieniu w istniejącą linię bardzo wydajnego, 3-liniowego systemu etykietującego, wymagającego absolutnego minimum obsługi i nieograniczającego dotychczasowej wydajności linii produkcyjnej.

Wizja

Doskonale wyposażony park maszynowy, o dużej produktywności wymagał najbardziej zaawansowanych rozwiązań, zapewniając tym samym jak największą produktywność przy jak najmniejszej obsłudze. Aby sprostać tym wymaganiom zastosowaliśmy trzy połączone ze sobą przenośniki z 3 parami etykieciarek pracującymi bez przerw w systemie non-stop. Zastosowano tu głowice etykietujące INTREX 300+ wyposażone w silniki servo. Dodatkowo maszyna wyposażona została w 3 czujniki sprawdzające obecność etykiet oraz 3 bardzo wydajne stacje odrzutu na bazie napędów servo, a także przenośnik odbiorczy dla odrzuconych produktów.

Dodatkowo

Maszyna została połączona wejściami i wyjściami cyfrowymi z sąsiednimi maszynami linii, dzięki czemu automatycznie dostosowuje swoją prędkość pracy oraz zatrzymuje się i rusza automatycznie razem z całą linią. Maszyna spełniła wszystkie wymagane założenia i klient z uwagi na rozwój sprzedaży zamówił następne podobne urządzenie.

Zastosowane zostały urządzenia: Intrex 300+

Scroll to Top
zmiana numerow kont stopka

Zmiana numerów kont!