Zmiana numerów kont!

Więcej informacji
Drukowanie

Drukarki kodów kreskowych

Drukowanie kodów kreskowych

Drukowanie Drukarki do kodów kreskowych

Głównym zastosowaniem kodu kreskowego jest automatyczna identyfikacja produktów w szeroko pojętej logistyce. Odczytywany jest za pomocą skanerów, dlatego tak ważnym jest, żeby nadruk był wyraźny i kontrastowy co zapewnia płynność i niezawodność procesu. Dobór drukarki kodów kreskowych będzie zatem zależny m.in od materiału zadrukowywanego opakowania, wielkości nadruku czy prędkości linii produkcyjnej, na której odbywać się będzie drukowanie kodów kreskowych.

Drukarki termotransferowe

Często jako drukarki do kodów kreskowych określamy drukarki termotransferowe. To urządzenia, które za pomocą taśmy barwiącej oraz głowicy znakującej zwanej w tym przypadku grzałką nanoszą atrament na wybraną powierzchnię elastyczną. Są idealnym rozwiązaniem w zakresie drukowania na folii. Powstały nadruk jest nieścieralny i wysoce kontrastowy.

Drukarki Ink Jet

Do zadruku opakowania bezpośrednio na produkcie idealnym rozwiązaniem będą drukarki atramentowe CIJ (continous ink jet) nazywane również ,,plujkami". Urządzenia te wykorzystują ciągły obieg atramentu a precyzyjny wyrzut kropelek na dowolną powierzchnię opakowania formuje wysokiej jakości nadruk.

Drukarki laserowe

Kolejna drukarka do kodów kreskowych to drukarka laserowa. Jest to idealne rozwiązanie w zakładach produkcyjnych gdzie liczy się prędkość i brak przestojów linii. Urządzenie nie potrzebuje żadnych materiałów eksploatacyjnych. Wiązka lasera ściąga zewnętrzną powłokę materiału dając tym samym trwałe znakowanie nawet przy skomplikowanych grafikach. Technologia laserowa sprawdzi się jako drukarka kodów qr czy innych zmiennych (np. serializacji, daty), grafiki czy kodami 2D Data Matrix.

Znakowanie / Druk atramentowy Drukarki przemysłowe małych znaków

Znakowanie / Druk termotransferowy Drukarki termotramsferowe Domino Seria V

Znakowanie / Znakowanie laserowe Znakowarki laserowe CO2 Domino