Intrex AP-1000 Automatyzacja linii do etykietowania i pakowania strzykawek

Ograniczenie obsługi do minimum przy pełnej kontroli wszystkich procesów

Czytaj więcej

Automatyzacja linii do etykietowania i pakowania strzykawek


Ograniczenie obsługi do minimum przy pełnej kontroli wszystkich procesów


Kompleksowa linia do etykietowania i pakowania strzykawek pozwoliła naszemu klientowi zautomatyzować wieloetapowy proces produkcji. Praca ręczna oraz półautomatyczna podzielona na kilka etapów odbywa się teraz w ramach jednego urządzenia.


Główne wyzwania:

  • zastąpienie wieloetapowej pracy człowieka automatyczną linią
  • różnorodność formatów strzykawek i etykiet
  • wiele rozmiarów kartonów zbiorczych


Intrex AP – 1000 to realizacja wielu procesów w jednym miejscuSzybki Robot Fanuc M2iA

Własna kamera robota lokalizuje rozmieszczenie strzykawek, aby w efektywny sposób je pobrać i precyzyjnie orientować na głównym przenośniku urządzenia.


Głowica Intrex 200+ oraz Drukarka termotransferowa Domino V230i

Drukarka umieszczona na wydajnej głowicy etykietującej Intrex 200+ drukuje na etykiecie numer partii oraz datę przydatności.


System wizyjny Cognex

Nadruk na etykiecie sprawdzany jest za pomocą systemu wizyjnego Cognex, który weryfikuje jego poprawność wykorzystując narzędzia OCR/OCV. Etykieta z błędnym nadrukiem zostaje automatycznie odrzucona poprzez jej przewinięcie. Właściwa etykieta aplikowana jest na strzykawce po jej obwodzie.

W dalszym etapie system weryfikuje obecność etykiety i kompletność produktu – odrzucane są produkty bez zatyczki.


Pakowanie strzykawek do kartonu

Pusty karton jest pozycjonowany oraz stabilizowany, po czym pobierane z transportera strzykawki są w nim umieszczane warstwa po warstwie. Warstwy naprzemiennie obracane są o 180 stopni w celu optymalnego rozmieszczenia produktów w kartonie.

 

Ponad 4 formaty kartonów, 5 różnych konfiguracji pakowania – od 2 do 6 warstw


Drukarka wysokiej rozdzielczości – Domino G320i oraz weryfikacja pakowania

Podczas pakowania wykonywany jest nadruk na kartonie (kod 2D i dane produkcyjne). Sprawdzana jest również kompletność pakowania i masa całości opakowania za pomocą wagi. Wadliwe kartony zostają odrzucone na tzw. rolotok odrzutu.


INTREX SMART PANEL

Wszystkie funkcje maszyny i obsługa całego procesu realizowana jest za pomocą jednego, intuicyjnego panelu. Intrex SMART PANEL daje pełną możliwość monitorowania stanu maszyny i kontroli procesu nie angażując operatora poza niezbędne minimum.