Automat etykietujący dla producenta wód mineralnych z Półwyspu Arabskiego

Etykietowanie

Kluczowy producent wód mineralnych oraz napojów pochodzący z Dubaju wprowadził na rynek wodę mineralną w 5-litrowych butelkach z PET.

Misja

Klient zlecił naszemu partnerowi OEM instalację linii rozlewniczej dla wód mineralnych w butli 5L wraz z automatycznym procesem etykietowania po obwodzie. Wyzwaniem były przede wszystkim duże wymiary produktów i etykiet oraz duża wydajność etykietowania sięgające 100 produktów / minutę. Co więcej produkty nie były okrągłe ale ośmiokątne co dodatkowo utrudniało zadanie

Wizja

Aby sprostać wymaganiom klienta zastosowaliśmy szybką głowicę etykietującą INTREX 200+ active. Dla

realizowania procesu etykietowania obwodowego wykorzystaliśmy specjalny boczny pas z dodatkowym podciśnieniem utrzymującym i stabilizującym etykiety podczas procesu etykietowania z dużą wydajnością. Z uwagi na konieczność separacji produktów (zapewnienie minimalnych odstępów między butlami podczas etykietowania) wdrożyliśmy podwójne pasy separujące produkty. Było to optymalne rozwiązanie z uwagi na ciężar 5kg każdej z butelek. W efekcie powstała wydajna i prosta w użytkowaniu maszyna spełniająca wszystkie wymagania klienta.

Zastosowane zostały urządzenia: Intrex 200

Kategorie: Etykietowanie